Šestá – září a jiné úvahy

By: Kuba Date Posted: September 16, 2009

Opět jsme se účastnili Šesté jako skupina, která vede chvály. Za sebe můžu napsat, že se mi hrálo dobře. Tím, že to byla první poprázdninová Šestá, to bylo zase něco nového. Nějakou chvíli jsem si zvykal, že nestojím před několika desítkami lidí jen tak, ale mám je vést s ostatními k uctívání Boha. (pozn. kapelu vede Ted) K tomu se soustředit trochu na hraní, aby to nějak znělo. Ale zvládnout se to dá. :-)

Na většinu písniček tancovaly tancovačky (to je pokus o vyjádření: dívky, které při chválách tancují; jsou součástí skupiny, snaha o neutrální zabarvení). Ještě mě napadá, že by někoho mohlo zajímat, proč hrajeme pod pódiem a tancovačky na něm.

Je to jednoduché: Hudební část stojí dole, aby vyjádřila, že nejde o koncert, ale o společné uctívání, chválení. … aby si snad někdo nemyslel: “muzikanti, něco mi zahrajte, a já si to tu pěkně poslechnu…” A tak by jen konzumoval hudbu, místo aby do toho šel s námi. Tím myslím, že se všichni aktivně podílíme na uctívání, chválení Boha (tedy kdo chce, ale čím víc, tím líp).

Taneční část kapely tancuje na pódiu, protože se mezi kapelu a ostatní pohodlně nevejde. V prostoru před kapelou vede taky hodně kabelů k mixpultu… A ještě mě napadá, že je na ně lépe vidět a ostatní se mohou přidat, když uvidí, k čemu se mohou přidat.

A jinak Ted razí názor, že chvála≠hudba. Prostě uctívat Boha lze různě a tvořivě (pozicí těla; kreslením; tím, že jsem potichu; způsobem, jakým žiju, jakým se oblékám; tancem; přemety;… a taky hudbou). S tímto názorem plně souhlasím, ostatní můžou svůj názor přikomentovat… Škoda soustředit se jen na hudbu, když je tolik dalších možností.

Zajímavá zkušenost byla s mým kombem. Na pódiu hrálo při stejném nastavení mnohem potišeji něž na zemi. Zjistili jsme, že obložení prostoru pod pódiem rezonuje, pokud je kombo dole, takže výsledná hlasitost je mnohem vyšší.

Šestá se mi líbila, můžu říct, že tam Bůh ke mně mluvil. Měl jsem radost, kolik přišlo lidí, a že do toho šli s námi. Moc se těším na příští Šestou, kde bychom měli také vést chvály. Kuba

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.