Šestá 14. 9. 2008

By: Kuba Date Posted: September 15, 2008

Další Šestá je za námi. Musím říct, že stála za to. Nečekal jsem, že máte všichni (alespoň většina z vás) tolik super kamarádů. Tím jsem chtěl říct, že bylo plno.

Sešli jsme se kolem čtvrté, aby bylo do šesti všechno tak, jak to má být. Zásluhou Jájina bratrance Ondry se nám podařilo nejen dohnat mírné zpoždění, ale skončit se zvučením extrémně brzo. Tak extrémně brzo se nám to za celou 6. historii ještě nepovedlo. Taneční část kapely ještě v klidu stihla vyzkoušet svoje sólo vystoupení, které potom proběhlo v rámci chval (a bylo móóóc pěkné). Nakonec už se začali trousit šesťáci = ti, co chodí na Šestou.

Na začátku se rozšířil mezi šesťáky virus. Tedy hlavně mezi Kubou a Alešem na pódiu. Vypadalo to dost hrozivě, a taky vtipně. Aleš přišel Kubovi pomoct, nakazil se však sám… Naštěstí to po pěti minutách zmizelo. :-)

Už tu je fotka 6 (šestky), kterou jsme “vlastnotělně” vyrobili vzápětí.

Hned, jak se šestka rozpadla, Dita nám nenápadně, a potom nápadně naznačila, že budou chvály. Byly. Hráli jsme a taneční část kapely tancovala. Pokud by někdo náááhodou nevěděl, co to chvály jsou, tak ať přijde na šestou. A uvidí. Jinak je to:

Definice: “Různý druh činností, zahrnující tanec, zpěv, hraní, kreslení, mávání s prapory, sedění, klečení, stání, skákání, mluvení a tak různě, jejichž motivem je díkůvzdání a chvályčinění Bohu.” A teď česky: Tím, co dělám já děkuju Bohu za to, co dělá on (a jakej je SUPER). To jsou podle mě chvály. Pokud nesouhlasíte, pište komentáře! Ale pište i tak.

Slovo měl Kuba. Měl vlastně těch slov víc. Tak na 20 minut. Mluvil o evoluci, sobě, a jak chtěl dokázat křesťanům, že Bůh není… a Bůh se mu ukázal – že je. Zkoumal buňky a takové ty hrozně malé a vymakané věci. Nakonec došel k tomu, že je to moc a moc složité. Proto věří, že to nevzniklo náhodou.

Po slově jsme zase chválili (hráli), ale jen krátce. Chtěli jsme skončit včas. Dita potom řekla něco o konci a o občerstvení.

Proto jsme se zvedli ze židlí a šli se občerstvovat do předsálí. A taky jsme si tak různě povídali mezi sebou a šesťáci postupně odcházeli. Kolem osmé jsme začali uklízet.

Myslím si, že tahle šestá byla super. Kdo si to myslí taky, ať to sem napíše (komentář). (Kdo si to nemyslí, ať to sem taky napíše – třeba se mu bude příště líbit víc.)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.