Podzimky- Co se dělo a co jsme prožili! :o)

By: rachele Date Posted: November 2, 2007

anicka_2.jpgPodzimky byli úplně super! Hodně jsem toho tam prožila a myslím že nejen já.. :o D
Ale vraťme se k tomu co se dělo.. :o )

Ve čtvrtek jsme se sešli na Hlavním nádraží u pokladny č.10… Trvalo jen několik minut než si nás všecky Mayo zapsal a ujistil se, že nám nikdo nechybí… Pak jsme konečně mohli vyrazit vpřed Dostovým PODZIMKÁM… :o )
Cesta vlakem byla dlouhá… řekla bych tak hodinová + další motoráček… :o ) Ale dobře to dopadlo.. a nakonec jsme se šťastně dostali na nádraží v Kutné Hoře… :o )
Nečakala jsem, ale že tím naše dlouhá cesta ke krásnému gymplu teprve začíná… S těžkými batohy jsme se vydali na zdlouhavou cestu samozřejmně do kopce… Nikdy bych neřekla, že Kutná Hora je tak velké město.. ale opak byl pravdou… Málem jsem nedošla…

V krásném gymplu nějakého Ortena.. :o D Bylo mnoho zajímavých věcí.. zvířat… například leguán Čiko.. Na, kterého jsme nesměli klepat.. jak nám řekl místní ředitel.. a nebo… vycpaná zvířata v druhém (zakázaném) patře! .. také na obrovské hady nesmím zapomenout.. (které jsem neviděla, protože bych je ani vidět nechtěla.. )
Když jsme se ubytovali na ,,pokojích” teda vlastně třídách (které byly nádherné… každá učebna sloužila pro jeden předmět… já jsem bydlela v učebně Francouzkého jazyka .. kde jsme měli tabule s francouzkými názvy a větami…) poslali nás do AULY.. Aula byla obrovská místnost s velkými schody potaženými kobercem.. ve předu bylo podio (kde později hrála naše hudební a chválicí skupina…) a pod ním velký prostor přímo jako dělaný pro naše tanečnice… Na jedné stěně byla horolezecká stěna.. veliká horolezecká stěna… a na druhé straně stál ping pongový stůl…
Usadili jsme se a seznámili se s pravidly ,,dorostového” chování… informacemi o škole a poučením, že zde nesmíme nic ničit! Potom jsme šli na oběd… Už si ani nepamatuju co bylo… Tak o tom radši nic psát nebudu.. (To mi připomnělo že bych chtěla jen zdůraznit kdo myl všecko to nádobí- služba… na každé jídlo byla povolána služba ,,miniskupinek” … Bylo to děsný!) Myslím, že by také nebylo odvěci kdybych se zmínila o tom kdo to všecko uvařil.. (kromě obědů, to jsme chodili do restaurace..:o) na hranolky…) tak teda vyhlašuji, že všecko to uvařil a upekl : Vašek!!!
No a pak se jako obvykle sportovalo… Já jsem šla na skákačky.. které mám moc ráda a myslím, že mi to i celkem jde. :o ) po té byli workshopy …
Večer jsme pak ještě měli večerní shromáždění… ( o tom více LILY… :o ) ) a čajovnu… také nesměla chybět večerka a hurá do ,,postele” … :o )

bety.jpgPátek: budu psát stručně.. ale výstižně… :o ) :
1) budíček-Kamil v 7:50 začně vřískat na celou školu+ zvonění!
2) snídaně- nepovinná.. wow!
3) workshopy- nejlepší a zábavný :o )
4) oběd- v restauraci! hm.. -hranolky s kuřetem.. mňam! :o )
5) polední pauza- 5 minutová! ale za to bezvadná!
6) semináře- 3 hodiny poslouchání v kuse! :o ( Pro mě horor! , ale jinak velice působivý…. :o )
7) večeře- Vařil Vašek… nádobí myla služba!
8) večerní shromko- chvály… slovo… video… a hra! prostě príma zábava! a čas na setkání s Bohem!:o)
9) miniskupinky- povídání si s vedoucím o večerním kázáním + sušenky…. :o )
10) čajovna + bingo.. bingo vyhrávala pořád Bet, tak už mě to pak moc nebavilo…! :o D
11) večerka.. v 11:30 – Dita volá jako na lesy .. ,, jděte ihned spát! ” a ,, zhasíná se! ”
12) spinkání…chrrr chrrr… :o )

Sobota: Opět velmi stručně a výstižně:
1) budíček- Jana + noviny! :o ) v 7:50! :o (
2) snídaně- great!
3) KH-VELKOHRA! ….
O té se trošku rozepíšu.. Tato hra spočívala v tom , že jsme dostali fotky na níž byla zachycená různá, tajemná místa KH… a také tajný vedoucí sboru v podání Peťuš! :D My jsme měli chodit a hledat ta místa ( chodili jsme po miniskupinkách) kde se skrývali papírky (bible) s naší barvou a s nápovědou… Jeden háček to mělo.. nesměl nás nikdo z vedoucích vyfotit! když se, ale přec takto stalo.. odečetl se té skupince bod! :o ( Na fotky se můžete podívat zde.
V určitou dobu jsme měli Bible odevzat jedné ,,tajné osobě” a pak odejít do restaurace na oběd.. :o )
Byla to velmi zábavná hra.. Spoustu lidí se na ní netěšilo.. (včetně mě…) Ale časem jsme se do hry tak zažrali, že jsme si to jak se patří užili!:o) Peťuš byla několik dní velmi populární.. a dost si to užívala.. :o )
Naše skupinka byla třetí… odměna velká a pocit vítězství neodolatelný… :o )
4) oběd- v nobl restauraci… hranolky se smažákem… :o )
5) polední klid… – docela prospěl!
6) BRIGÁDA!!! :O(
O té bych také něco napsala…každý člověk se mohl vybrat na jakou chce jít brigádu.. ale nakonec to stejně dopadlo jinka než jsme všichni očekávali… :OD Typy brigád a) Stavění cesty z kamenů
b) sbírání papírků po městě…
c) vyklízení klubovny
d) dobročinné práce v azyláku
Danicek2.jpgToho jsem se zúčastnila já…V Azylovém domě to vypadalo… no prostě jakoby ten barák měl za minutku spadnout! oprýskané zdi, děsněj nepořádek na obrovským dvoře, zábradlí jak ve vězení, ošlivě bílé stěny a mnoho dalšího… Naším úkolem bylo… dát to tam trochu dopořádku! :o ) Já jsem měla ještě s mnoha dalšími HOLKAMI! uklízet na dvorku… Byla to náročná práce.. makaly jsme dvě a půl hodiny.. byla to dost těžká práce… Našly jsme spoustu zajímavých kousků… nějaké dost špinavé (nejen) spodní oblečení, které snad mohlo být někdy moderní.. a snad i značkové.. ale jasné bylo, že teď tomu tak není… atd.
Ostatní měli za úkol např. namalovat na zdi zvířátka, potapetovat dveře, uklidit kuchyň, natřít zábradlí aj. :o )
7) večeře- opět vařil Vašek a myla služba!
8) večerní program (více Lily) – skvělé chvály, Boží dotyky a vzdušná atmosféra… :o )
9) miniskupinky- není co dodat… :D
10) čajovna
11) večerka a spánek!

Neděle: Náš poslední den na Podzimkách:
1) budíček- ??? snad Kamil..
2) snídaně- trochu pozdější…
3) balení- fakt zábava! :o (
4) uklízení místností- a našich ,,pokojů! ”
5) oběd- skromný! :o D
6) Odjezd! :o (- smutný…
Všichni se rozloučili s Kutnohorákama a už jsme si to hasili s těžkými batohy na nádraží.. Do malého vlaku jsme se dostali jednoduše, ale do toho druhého jsme se málem nevešli!!!! :o / Celou cestu jsme stáli v uličce na batohách a ,,na hlavách” ostatních cestujících… :o D
V Praze jsme se také všichni rozloučili a smutně odjeli do svých domovů…

Podzimky se mi moc líbily…. Byli až moc krátké a loučení s kamarádkami bylo smutné.. Už se těším na další akci S DOROSTEM! a jaká bude naše příští akce ? jukni se na informace nebo kalendář! :o )

Rachele

Na fotky za hry se můžete podívat na

http://picasaweb.google.cz/mladezkspraha/20071028PodzimkyVKutnHoE

Doplňuji odkaz na web Gymnázia Jiřího Ortena, co se tam o nás objevilo

http://www.gymkh.cz/view.php?nazevclanku=„posli-mne…“&cisloclanku=2007110011

2 Comments to "Podzimky- Co se dělo a co jsme prožili! :o)"

  • Sam Says:

    Jsme moc rádi za tuhle akci byla pro nás fakt povzbuzením a nakopnutím k duchovnímu životu a některých se to fakt dotýkalo i hodně osobně tak moc díky za tu akšn bylo to s vámi fajn:)

  • Johanka Says:

    Jo, díky Same, Taky jsem ráda, že jsme tam byli společně i s vámi. Nejdřív jsem se trochu bála, že tam budeme jako dvě oddělené skupiny, jako Praha a Kutná Hora, ale moc příjemně mě to překvapilo. Rozhodně s námi zase někdy pojeď a vem i ostatní:-)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.