Podzimkové workshopy 2016

By: Spetanka Date Posted: September 6, 2016

Každý, kdo jede na Podzimky, si vybírá jeden workshop, což je aktivita, které se pak bude každý den dopoledne věnovat.

Vedeme a sloužíme ostatním – 9 zaplněno z 20 (maximum)

Pro starší 15 let. Bůh nás volá ke zvěstování evangelia a službě druhým. Co když to chceme, ale nevíme jak? Vnímáme, že zvěstování evangelia nelze smrsknout na výzvu uvěř, odpověď na otázku o vodním na křtu na informaci, že je to potřeba a je to dobré, nevíme, jak poznat, zda je někdo znovuzrozený nebo ne a jsme zmateni z otázek, co to vlastně znamená znovuzrození, křest Duchem, spravedlnost v Kristu apod. Všechno nějak známe, ale neumíme to předat druhým. Tak pro nás je tento workshop. Zvláště pro ty, co slouží ostatním nebo s tím chtějí začít. Položíme si základní biblické otázky a budeme na ně hledat společně odpovědi.

Luboš Ondráček je hlavním pastorem KS Praha, a přesto, že už vyrostl z  teenagerovských let, rád jezdí s mládeží na její akce, a tak nemohl vynechat ani letošní Podzimky.

Vedení Duchem v životě – obsazeno

To je něco, co potřebujeme každodenně. Nebudeme o tom, jak se nechat vést Duchem svatým, pouze mluvit, ale budeme se to i prakticky učit….
Těším se na vás a na to, co společně s Pánem zažijeme.

Věrka Ondráčková pracuje v Křesťanské misijní společnosti a s Lubošem mají tři děti. Kdo je neznáte, můžete je  na podzimkách hledat, které to jsou (poznáte je podle stejného úsměvu).

Oživlá historie – 3/15

Zajímá Tě, jaký měl Karel IV. vztah k Bohu? A jak se podepsal Jan Hus s Jeronýmem Pražským v Kutné Hoře? Chce se projít po památkách Kutné Hory a dozvědět se víc, než najdeš v učebnici z dějepisu? Pokud ano, tenhle workshop je pro Tebe ten pravý!

Saša Štěpánovský je pastorem Křesťanského společenství Kutná Hora a  milovníkem  historie. Hrál dokonce v historickém dramatu Jan Hus, který se  natáčel v Kutné  Hoře. Na konci léta se vrátil z USA, kde cestoval mj. po stopách  Davida Zeisberga,  apoštola indiánů, který vyjel na misii z Herrnhutu.

Chvály a uctívání – kapacita neomezena

Hudba je jedním z nejkrásnějších božích darů. Dotýká se našich uší, našeho ducha i duše. Bůh přebývá ve chvále svého lidu a my můžeme zakoušet jedinečné okamžiky boží přítomnosti. O čem je chvála, co vyjadřuje, jak můžeme Boha uctít hudbou, o tom všem se budeme bavit i prakticky zakoušet ve workshopu chvály a uctívání. Kdokoliv hraje a vlastní nějaký inštrument, může jej sebou na tento workshop přinést!

Hudbu a zpěv Veronika Pazderová prostě miluje! Vystudovala konzervatoř a teď učí v  ZUŠce hru na housle a zpěv (a to jí fakt baví). Bydlí v Jeseníkách a moc ráda jezdí na  kole i na koni, tráví čas s kamarády a rodinou.

Fit a s úsměvem (lépe řečeno sport a tanec pro holky) – 14/16

Chceš strávit každé dopoledne na podzimkách aktivně? Chceš si zahrát nějaké míčové hry? A naučit se pár tanců? Tak se neváhej přihlásit na tento workshop ;-) Worshop je pro všechny bez ohledu na taneční a sportovní úroveň, těšíme se na vás!

Betty Bukáčková učí biologii a chemii na střední škole, ráda tancuje, hraje volejbal a  je  skvělá pořadatelka nejrůznějších oslav a párty.

Sport pro kluky – obsazeno

Pro všechny, kterým je 16 a méně. Budeme se věnovat nejrůznějším sportům, především podle toho co nám místní sportoviště dovolí. Také se budeme každý den společně zamýšlet nad vybranou částí Bible.

Pavel studuje FTVS a pracuje s dětmi a teenagery v Centru dětí a mládeže Teen  Challenge. S míčem a s Biblí ho potkáte velmi často a téměř všude.

Půst – 1/30

V rámci našeho WS budeme mluvit o tom, proč a jak se správně biblicky postit. Můžete se také těšit, že odhalíte, jak souvisí půst s modlitbou, jaké jsou druhy půstu a dopadli bibličtí hrdinové, kteří se postili.

Michal Klesnil je jedním z vedoucích mládeže KS Praha a také předsedou Nadačního  fondu KMS, který podporuje misionáře. Kromě toho, že se často postí, miluje Ježíše,  má rád výlety, své dcery a i své mládežníky – odrosťáky.

Evangelizační workshop – 12/14

Jako každý rok je tento WS určený všem, kdo mají rádi Ježíše a chtěli by zprávu o něm říct i dál. Možností je nepřeberně – modlitby za uzdravení, hledání pokladu (kdo nevíte, co to je, tak se to dozvíte), možnost oslovit lidi v domově důchodů nebo v nemocnici, dětský den pro děti ze sociálně vyloučení lokality. Nepotřebuješ umět nic speciálního, stačí nadšení a ochota spolupracovat.

Martin Šindelář se několik let podílel na vedení mládežnické Alfy v KS  Praha, jezdí na misijní výjezdy do Estonska a v současnosti  evangelizuje osobním příkladem své studenty na SOŠ.

Jáchym Rykl se aktivně podílel na vedení evangelizační činností na svém gymnáziu, aktuálně studuje na ČVUT a prostě se rád baví s lidmi o Bohu.

Anička Satoriová založila skupinku New Generation v Sušici, absolvovala kurz Evangelizační Exploze a misii má prostě na srdci.

Výtvarný workshop – 10/20

Tisíc a jedna výtvarná technika – fimo, filc, korálkování,ubrousková technika, malování, kreslení, drátkování… Vyrobíme si různé krásné i okrasné věci a můžete se těšit na to, že si užijeme hezký čas spolu.

Hanka Kozáková studuje ČVUT a pokud zrovna nesedí u počítače, vyrábí něco z fima a z korálků. A je na to moc  šikovná (přesvědčte se sami).

English for everyone – 10/15

Ať už angličtinu miluješ, nebo je to povinná součást školní výuky, na tomhle workshopu se určitě nudit nebudeš. Naučíš se praktické fráze pro život, zjistíš, že mluvit anglicky není žádná velká věda a užiješ si spoustu zábavy.

Irena Martínková učí angličtinu na střední škole, se studenty jezdí často do zahraničí a sdílí s nimi svoji víru. Ve  volném čase se věnuje dětem v Centru dětí a mládeže Teen Challenge a překládá knížky.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.