Jarňáky 2009 – 1. turnus

By: Torpas Date Posted: March 6, 2009

a_iris.jpgLetošní jarní prázdniny jsem se rozhodla strávit s naší mládeží a CB mládeží v super penzionu IRIS v Horním Maršově. Rozhodně jsem toho později nelitovala. Každý den, kromě jednoho odpočinkového dne, ze kterého se nakonec vyklubal nejnáročnější den výjezdu, jsme sjezdovali. Jezdili jsme většinou na Černou Horu (dvakrát dokonce na večerní lyžování, které se velice osvědčilo) anebo do Pece pod a_bohda.jpgSněžkou. Počasí bylo super, takže se i dobře jezdilo. Sníh padal každý den, a tak jsme měli příležitost, kdybychom vstali brzo, jezdit i na čerstvě napadaném sněhu, což se ale většinou nestalo. Na sjezdovky jsme jezdili auty, do kterých jsme se jen ztěží vešli, ale protože jsme super skladní, zvládli jsme to :o D
Penzion byl naprosto senzační, u některých koupelna na pokojích, záchod, obrovské skříně … no prostě paráda. Jídla vynikající – snídaně typu „Vem si, co chceš” a večeře se skládaly z polévky, hlavního jídla a zákusku. Obědy jsme měli na sjezdovkách.A teď něco k programu mimo svah …

a_kluci.jpgKaždý den jsme měli „křesťanskou hodinku” v jídelně … . Na začátek jsme hráli vždy nějakou hru a pak jsme zpívali chvály ( i v angličtině a s ukazováním!!! Hooodně dobrý, co? ) pak se většinou pouštěl kus Exitu k tématu a nakonec o tom mluvil někdo z našich super vedoucích. Když skončil výše zmíněný program, rozdělili jsme se do skupinek a tam probírali dané téma. Ve skupinkách byl i čas na modlitby a bylo to super!

A jako poslední bod bych chtěla ještě zmínit něco o údajném odpočinkovém dni, ve kterém se udál tento a_deti.jpgvýlet …

Bylo to asi takhle: Dita se rozhodla nechat vedení na Alešovi, který se toho úkolu s radostí (snad) ujal a zavelel k odchodu. No, nikdo se nevztekal, prozatím, taky proč, šli jsme přece po SILNICI, ale najednou, když nám Aleš zmizel z dohledu, jsme uviděli a_snih.JPGstopy ve sněhu, které vedly přímo do hlubokého lesa a někde v povzdálí snad malou postavičku Aleše. Dita s Brianem zaveleli a my museli jít. Tak jsme, někteří z nás s horou řečí, šli. Dovlekli jsme se spolu s bobama a sáňkama do lesa (pořád to bylo do kopce) a tam zahrabali Denku a Mlíka (na jejich přání) do sněhu … No aspoň byla zábava … :o ) Pak jsme se už chtěli vrátit, ale Aleš už byl opět na cestě do kopce hlubokým sněhem … Šli jsme ještě celkem dost do kopce a pak nastal vytoužený okamžik – cesta zpět. Ta už byla o dost zábavnější, prostě se běželo dolů hlava nehlava :o D Bobovat se moc nedalo, ale mokrý jsme přišli domů stejně … tak co.. :o )

Rachele

Další fotky jsou tady.

A tady pár názorů od lidí, co to všecko zažili:

Jarňáky – skvělí lidé – díky vám, všem, že jste tam byli, bez vás bych si to tak neužila, super sníh, kvalita na lyžování, snowboardování a házení kamarádů výborná (sama jsem vyzkoušela na vlastní kůži)a díky Bohu, že byl s námi, bez něj by to nebylo ono. Zkrátka a dobře, jarňáky byly nejlepší!!!

Štěpánka

Můj pocit z jarních prázdnin s porostem je neuvěřitelný. Bylo zde dost zábavné zábavy J J. Byl zde dobrý kolektiv, výborné jídlo, dobré sjezdovky a hlavně krátká kázání!

Kubík

Super, seznámili jsme se tam s lidmi z jiné mládeže!!! A sjezdovky byly super!!!

Rachele

“Na jarňákách byla zima. Taková zima, až sem se nastyd.

Mlíko

Můj názor na jarňáky: Vůbec sem se tam netěšil, protože sem tam nikoho neznal, ale byl sem mile překvapen. Lidi tam byli naprosto v pohodě a navíc mi nepřišli tak povrchní jako spousta lidí, které normálně potkávám. Co se sněhu týče, tak až na občasné sněžení (a kroupy který sekaly do x…u) to bylo v pohodě a fronty se taky daly snést. Program na chatě byl pro mě něčím novým (ještě nïkdy jsem na žádnym pobytu s křesťany nebyl) a myslim, že se nad nim dalo hodně zamyslet. Takže dávam 9 bodů z 10.

Karel

One Comment to "Jarňáky 2009 – 1. turnus"

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.