Jaký byl velikonoční Go Camp na Žižkově 2011?

By: ruth Date Posted: May 4, 2011

GO CAMP 2011

Den první- středa

Sraz na go camp byl ve středu v 18:00 v domě Teen Challange na Žižkově. Někteří, jako třeba já a Sára přijeli později a díku tomu prošvihli večeři, o které Vám tím pádem nic víc nenapíšu, ale z vyprávění je jasné, že byla, jak jinak než, skvělá… :) Nakonec se nás sešlo 16 holek a 6 kluků.

Za nějakou tu hodinku začal duchovní program vedený Rúťou. Měli jsme se rozdělit do malých skupinek a najít verše z Bible, které by se mohly nějak stáhnout na lidi ze Žižkova.
Po pár minutách už měli všichni popsané papíry a halekali přes sebe odkazy. Z toho vyplývá, že jsme bibličtí rychlohledači..:) a to se v životě vážně hodí…;)

Celí povzbuzení z veršů a následných chval pod vedením Davida Hoblíka jsme se pomalu psychicky připravovali na další den. Mezitím jsme si ale ještě zahráli společné hry, kterých se zúčastnili jen někteří. Kluci navrhli senzační hru „Otec Abraham měl sedm synůůůů…“, která však u holek nevzbudila velké nadšení a tak byla za nedlouho ukončena. (Kdybyste se totiž na nás dívali oknem, jistě byste nás nepokládali za spořádané křesťany) :o D a tak jsme si nakonec zahráli i jiné, méně šílené, hry.

Den druhý – čtvrtek

Budíček kupodivu ani nebyl tak drastický jako jindy, vstávalo se kolem osmé. Následovala modlitební a pak snídaně. Po snídani jsme se rozešli na čtení Bible a ukončili to skupinkami, rozdělenými na holky a kluky, kde jsme probírali, co nás zaujalo. My holky například řešily knihu Rút, kde se nám nějaké ty části jaksi nezdály za následováníhodné. :)

Po skupinkách nám Rúťa rozdala úkoly (a nebo jsme si je sami vybrali). Ten den nikdo nešel pracovat na stavbu, protože Vítek neměl klíče a tak kluci dělali jiné chvályhodné činnosti, jako třeba vymýšlení odpoledního programu. A holky většinou nacvičovaly tance. Dora se Sárou se vydaly za dobrodružstvím do Žižkovských ulic – zvát lidi.

Obědy nám vařil Vašek, a tak jistě nikdo nepřekvapí, že ten den jsme měli jeho specialitku -těstoviny se zelím. :)

Odpoledne už začalo to, co jsme tak dlouho připravovali. Evangelizace.

Došli jsme na Parukářku, což je krásný park plný odpočívajících lidí, a teď už i dětí, co přišly kvůli nám.
Kluci zahájili program hrou s vodními balónky. Já se taky zapojila, ale vyšla jsem z toho napůl mokrá. :D Potom se tančil „pouliční“ tanec, který (ne)uměly  i některé děti a tak tančily s námi. To byla paráda. Následovalo evangelium šokujícím způsobem: dvě bílá trička + jod + Savo = Ježíš nám odpustil hříchy. Pak se tančil další tanec (mimochodem neuvěřitelně náročný tanec!) a kluci hráli na kytaru „chvály“ :) Potom se děti rozběhly na disciplíny.

Já a Sára jsme měly chození se svázanýma nohama. Moc jsme u toho neevangelizovaly spíš jsme litovaly ty, kterým se provázek zařezával do nohou až do krve… Kluci hráli fotbal, ale protože je Parukářka kopec moc to nešlo a Pavel pak tvrdil, že to je prý to nejhorší místo na fotbal které, kdy viděl.

Vítek sebou přivezl i takovou velkou síť, kterou jsme všichni drželi za okraje a děti po ní lezly. Řeknu Vám, že některé děti ač vypadaly lehké, byly těžké jako zlato (přesněji tak 100 zlatých cihel) a to se Vám pak ten provaz do ruky tak zaříznul, že utrpení v obličejích bylo patrné už z dálky.

Večer byl pod vedením Davida Hoblíka a chvály měla Marta. David se nás snažil povzbudit slovem z Bible a pak zorganizoval hodinovou modlitební, která z toho tak nějak vyplynula. Takže každý ten večer šel spát potěšený a povzbuzený z těch intenzivních modliteb za každého.
Ten večer jsme také hráli hry – parlament, který skoro vždycky vyhráli džíňáci…(toto rozdělení na džíňáky a nedžíňáky bylo nutné kvůli počtu kluků a holek).

Den třetí – pátek

Tento den vlastně proběhl skoro stejně jako den předešlý, až na pár změn. Jako například, že po snídani kluci odešli na stavbu a holky uklízely námi obývané místnosti, tak, že se až blýskali!:) Celý den tam hrála nahlas hudba a tak jsme si při uklízení užily i trochu tance.

Odpoledne jsme byli v parku u stadionu Viktorka. Taky pěkné místo. Bylo vedro, ale vzduch byl provoněn rozkvetlými šeříky a tak to tolik nevadilo. Přišlo dost dětí, asi o trošku více než předešlý den, ale já na ty odhady a počty moc nejsem, takže kdybych se pokusila to odhadnout asi byste se divili.:)

Program byl následující: hra s fáborky – děsivě nespravedlivá, tanec snů …, šokující evangelium – Danda + bílé tričko + vajíčka + nové tričko= bouřlivý smích, Ježíš nás očistil od našich hříchů, potom chvály a „pouliční“ tanec. Následně disciplíny – skákání jako žába se dětem zdál jako nemožný pohyb a tak ho často (ne)pěkně šmelily. No a nakonec kvůli popularitě vodních balónků se kluci rozhodli tuto hru zopakovat, tentokrát to bylo ale trochu chaotické.

Večer byl trochu zvláštní, speciální – protáhla se večeře o hodinu a půl to zaprvé a zadruhé se slavila Večeře Páně a zkoumali jsme podrobně ukřižování a zmrtvýchvstání ze všech evangelií. To vše pod vedením báječné Dity. Chvály měla Štěpánka a po ní to převzal David H….
Opět jsme hráli hry – parlament a hra na příběh…možná někdy vydaný..:)

Den čtvrtý – sobota

Utekl tak rychle jako předchozí dny a dost podobně. Dopoledne se dělo to samé, co v pátek.
Odpoledne nás Anička varovala, že to nebude tak lehké, jako jindy, že na místo, kam půjdeme, chodí děti nemálo vulgární a agresivní. Řekla bych, že jsme její varování nebrali dostatečně vážně, ale stejně nám Pán Bůh na tom místě požehnal. Bylo to v Karlíně. Ještě Vám řeknu, že jsme museli projít superdlouhým tunelem, kam bych teda sama rozhodně nikdy nešla. Takže dobrodrůžo hned na začátku. :) Když jsme dorazili, bylo místo plné nepřátelsky vyhlížejících teenagerů, většinou Romů. Vše jsme připravili a šli zvát a při tom se modlili.

Program byl takový: hra- přetahovaná, tanec, při kterém došlo k nepříjemnému incidentu s kazeťákem, kdy na sebe jeden mladík chtěl upozornit a tak kopl do kazeťáků až se zastavil. Holky ale byly úžasné a ani to je nerozhodilo a (ne)vesele tančily dál, přestože na ně oprsklí mladíci křičeli hloupé řeči. Anička se zachovala prostě úžasně a dokonale toho předvádějícího se mladíka zvládla díky výhružkám, že zavolá policii.

Následovalo evangelium – Joel + bílé tričko + černé papírky, jako hřích + nové tričko = Ježíš z nás smyl všechny hříchy. Potom byl zase tanec a chvály. Pak opět disciplíny. Nejdříve jsem chtěla, aby děti nosily lžíce s míčkem v puse, ale když jsem viděla, jak moc ty lžíce oslintávají, raději jsem od toho upustila..:) Disciplíny i přes nepříliš úspěšný začátek, byly vydařené. Děti za ně dostaly odměny a k tomu se pojí další vtipná historka o ukradených odměnách, ale tu ať Vám raději vypráví Martin Š. nebo Dita. Já u toho totiž nebyla.

Večer jsme měli místo kázání debatní kroužek, kde měl každý říct, co dělal a jak se mu tam líbilo. Všichni říkali vesměs to samé.:) Chvály měl opět zkušený chválič David.
I tento večer jsme hráli hry – parlament a hru s vodním balónkem. No můžete hádat, komu asi prasknul v ruce.. jo kéž by jen v ruce.. :D

Den pátý – neděle

O té Vám už psát ani nemusím, to byl samý úklid, balení a včasné vstávání..:)

Go camp byl super, určitě Vám ho příští rok vřele doporučuji :) dost jsme se na něm nasmáli a byl to skvělý čas :) P.s.: omlouvám se za určité nepřesnosti, no kdo by si to taky pamatoval do detailu po týdnu ne? :) ;)

Bóďa ;)

Na fotky se můžete podívat tady .

Díky všem, kdo se zúčastnili!

Rúťa

7 Comments to "Jaký byl velikonoční Go Camp na Žižkově 2011?"

 • Jolásek Says:

  Go-camp byl přísnej jak tuleň!! ej! Docela vyčerpávající a přesný popis ;-) . ∆∆∆
  Mě to opravdu povzbudilo, úžasný čas s Bohem a ostatními borci. | | |
  Prostě skvělá příležitost sloužit, hlavně romům. | | |
  Fotky taky vostrý jak krokodýl!! | | |

 • Jolásek Says:

  neee, to formátování v předchozím komentáři se ňák rozhodilo:/, vytvořil sem tam šipky luxusní jak Bentley..

 • Torpas Says:

  Úplně si ty šipky představuju :-)
  Ale myslel jsem, že byl Go Camp spíš krutej jako srna, ale nemůžu to úplně posoudit, když jsem tam nebyl .-)

 • Mayo Says:

  Já bych říkal jako výr, protože ten může dobře zlidovět jako “vejr”. Ale to krokodejl vlastně taky. A co je to, prosím tě, “Bentley”?

 • Mayo Says:

  (Přemýšlel jsem totiž, zda tím nemyslíš nějaké zvíře, když Víťa říkal, že ta přirovnání mají být zvířecí.)

 • Jolásek Says:

  (tak proc to nerozsirit i dal? co tě ze zvířecí říše napadá k “luxusní” jako…?:o))

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.