Jaké bylo namaKSimum 2012 (+ fotky a nahrávky)

By: Mayo Date Posted: May 8, 2012

Tento víkend Na maksimum jsem si užil o dost víc než minulý rok, možná jsem od té doby vyrostl anebo nemám dobré srovnání, ale věřím, že tento víkend byl nejen pro mě, ale i pro ostatní průlomový. Poznal jsem nové lidi a pozdravil jsem se s těmi, které jsem už dlouho neviděl. Celý víkend jsme měli téma “Chození ve světle” a myslím, že to bylo něco, co jsem vážně měl slyšet, i když jsem si to uvědomil až o nějakou dobu potom, když jsem o tom slově přemýšlel.

Honza A.

Maximum bylo opravdu skvělé. Lituji každého, kdo nemohl přijet, a hlavně toho, kdo se musel učit :( .

V pátek jsme se sešli na Hlaváku a jeli směrem Úvaly :) . Z Prahy nás jelo jen asi patnáct :( .
A už jsou tu Úvaly. Super, jsme tady! Konečně to začne žít. Nevím, proč někdo s námi nechtěl jet, vůbec to nebolelo :) .

Sešli jsme se s ostatními a začínáme se seznamovat. Vítkova seznamovací hra byla vážně báječná :) . „Zdravíčko, dobrej, a má úcta.“ Skvělý způsob, jak se s někým seznámit! A ani ne moc ztrapňující :) .

Husťácké byly i chvály pod vedením kapely CELÝM SRDCEM  z Hradce. Mládežníci dostávali spousta slov od Boha. Bůh byl doopravdy mezi námi. Dita  měla nádherné (a také :) krátké) kázaní na téma Chodit ve světle.

Ani ten, kdo byl unavený, nemohl večer v čajovně usnout únavou :) . A nudou už teprve ne. Oba Davidové skvěle obsluhovali všechny, kteří přišli. („Čauky, dáte si nějaký čaj? Máme zelený. Nebo máte snad raději jahodový? Jo ták, vy byste si dali černý s cukrem, že jo?“) :)

Doufám, že nás příště pojede mnohem víc‚ je opravdu na co se těšit :) .

Žaky

V sobotu dopoledne jsme se rozešli na jednotlivé semináře. Pokud byly i ostatní tak dobré jako ten, na němž jsem byl já, tak se všechny moc povedly. Nedlouho potom byla už obědní přestávka, kterou jsme trávili mimo jiné pozorováním turnaje v házené na tamním hřišti (úvalské družstvo bylo fakt šikovné; pokud jsme ho teda dobře rozpoznali). Odpolední program začal představováním jednotlivých mládeží, jež pořádal Patris. Mluvčí z každého města (a souměstí) měl vždy říct, co se jim na mládeži daří a co ne, a pak se za ně nějaký dobrovolník pomodlil. Následovalo vyhodnocení soutěže, již již zmínila Žaky, a pak následoval rozchod k různým činnostem – sportům, hrám či procházce. Po večeři kázal Pavel Kolegar. Lepší než kázání komentovat možná bude, když si ho sami poslechnete, pokud jste tam nebyli (odkaz níže).
Po nedělnodopoledním programu a rychlém úklidu jsme se vydali povětšinou společně do Prahy na celorepublikový celosbor. I ten se, myslím, docela vydařil.

Fotky si můžete prohlédnout tady.

Nahrávky obou kázání, Lubošova semináře a představování mládeží jsou tady.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.