Jak jsme se měli na jarňácích (2011)

By: Mayo Date Posted: March 20, 2011

IMG_0038.JPGUbytování v pěkné chatě v krkonošské Rokytnici. Lyžování na Lysé Hoře (tamtéž potkání našich kamarádů z ICF). Spousty her – třeba Bang, Citadela, Fantomas, Uno, Osadníci, Ticket to ride, Vole padni, Prší… Z těch nedeskových a nekaretních třeba parlament, poznávání přísloví, ukusování jablka, kufr, otec Abraham; trpaslíci, Sněhurka a Čarodějnice. Výlety na vyhlídku Stráž nebo do Jablonce nad Nisou. Bowling v Harrachově. Rugby s procházky-Rokytnicínašimi profesionály Jankem a Davidem. Učení se 16. žalmu a coby odměna vyjedení místní cukrárny. Navštěvování nabouravšího Jáchyma v nemocnici. Večerní programy o žalmech 25, 51, 73 a 139. Brianovo vyprávění o tom, jak uvěřil.

nic

nic

Tady jsou příběhy vzniknuvší tak, že sedě v kroužku každý  po řadě přidal jedno slovo:

Učitel a žák
Učitel řekl: „Běž k tabuli, protože nic nevíš.“
„Proč chcete, abych Vám něco řekl?“
„Protože nevím, zdali víš, co mám k obědu.“
„To je divné, že mám hlad. Tak nebudu obědvat, a proto se Vás bojím.“

Příběh o holce, která nevěděla, jak se jmenujestolování
Bylo nebylo. Jeden kluk přišel na hrad a uviděl vlajku cizí země. Stála u ní holka s dlouhýma řasama a vlečkou na hlavě. Přišel její vysněný chlapec a usnul. Probudil se u stromu, který byl zakletý. Byla u brány. Potom dívka omdlela. Najednou se probudila odpoledne u draka a ucítila smrad. Drak velice žhnul a plival na holku oheň a hleny. Po jejím oblečení byly fleky a vypadaly jako růžové skvrny. Přišel její vysněný chlapec. Hned usnul a drak potom přišel ke klukovi, který zavolal: „Pomóc!“ Sanitka bohužel nepřijela, protože nabořila do autonehody, která tragicky byla opravena různými částmi. Najednou zjistila, že zapomněla puštěnou ledničku, protože byla po dlouhý cestě a IMG_0454.JPGzapomněla si vlastní občanku nechat ve své ledničce. Tak použila svou kreditní kartu. Bohužel jí nezbyly boty své matky. Nakonec si vzpomněla na své jméno a to znělo vesele, protože bylo složité.

O ztraceném knoflíku
Byl jednou jeden knoflík, který se ztratil včera při úklidu. Naše hospodyňka usnula při práci s knoflíkem, který měla v puse hluboko v slepém oku. Z velkého knoflíku se vyklubalo něco, co vypadalo úplně jako to samé, co seIMG_0732.JPG ztratilo v ledničce. Přišel pan Novák a vyndal knoflík z tašky. Zamířil pak k ledničce, kde byla hospodyňka. Zmrzlá zmrzlina se ve studené ledničce nerozpustila.

Jak chameleon přišel k dlouhému jazyku
Bylo nebylo. V pralese někde uprostřed džungle žila byla jedna podivná rodina chameleonů. Ti byli velmi zajímaví. Jednou zrána malý chameleoňátko sežralo mravence, který měl velký nos. A protože ho sežralo, narostlo mu velmi zvláštní lapací cosi. Tímto se naučil lovit velká chlupatá zvířata. Máma pak vzala svoje nůžky, kterými ostříhala chameleoňátku velké lapací cosi. Vymrštilo zbytek lapacího zvláštního, už neexistujícího rozmrzelého čehosi. Pak náhle se stalo něco IMG_0617.JPGnevídaného. U dubu pochrupávala při ranním spánku, který byl tvrdý, jedna malá vosa. Ale když se probudila, zjistila, že zapomněla pilník, kterým pilovala chameleony, kteří pochrupávali sladce. Vyplázli na ni jazyk a začli mít hlad. Když zpozorovali vosí žihadlo, přestali mít hlad. Protože vosa natáhla svoje i jejich jazyky.

(Pozn. red.: texty uveřejňujeme nekorekturovaný, pouze s doplněnou interpunkcí.)

nic

Více fotek si můžete prohlédnout po kliknutí sem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.