Exit tour 2013

By: Bettty Date Posted: October 3, 2013

Letos na podzim se v Praze bude konat Exit tour (11.- 16. 11. 2013)

A co to vlastně je?

Exit tour je minimální preventivní program (přednášky na školách na témata jako kouření, drogy, závislost, atd.) na základních a středních školách. Tyto přednášky se uskuteční na vybraných školách během dopoledního vyučování. Je to skvělý způsob, jakým se mladí lidé mohou dozvědět o Ježíši.

Dopoledním programem na školách to ale nekončí.  Na školách zveme studenty na odpolední Exit párty (začátek 16.00 v úterý, středu a čtvrtek v Plechárně na Černém Mostě, Bryksova 1002;  o společných srazech se dočteš tady), na páteční Koncert (19.00- Plechárna) a sobotní odpoledne her (Na Žertvách 23).

***

A jak se můžeš zapojit?

Jelikož se jedná o velkou akci, bude třeba hodně lidí, kteří by byli ochotni pomoci:

 • - Společná mládež (středa 16.10.- 18.00, U baptistů na Jiřího z Poděbrad)- v pořadí již třetí společná mládež, Exit tour probíhá v Praze celkem 2 týdny, po našem týdnu následuje ještě týden v centru Prahy a společně s lidmi, kteří to pořádají tam se setkáme, povíme si o tom, jak bude exit tour vypadat, budeme chválit Boha, zahrajeme si nějakou hru, budeme se modlit a můžeme se seznámit s dalšími mladými lidmi v Praze, kteří poznali Boha.
 • - Modlitby 24/7- před každou akcí je třeba modliteb, před Exit tour se využívá modliteb 24/7, modlitby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (v našem případě to budou 2 dny). Modlitby se uskuteční 18.- 20. 10. v zrcadlovce na Palmovce. Není to otevřený prostor, ale modlí se vždy jen zapsaná osoba (osoby). Zapisuje se zde: http://new.modlitby24-7.cz/praha/rozpis. Můžete se zapsat s kamarádem, vedoucím, skupinkou, rodinou (ale dodržujeme pravidlo, že se nemodlí samotná holka a kluk, pokud nejsou manželé nebo sourozenci :) Pokud byste se chtěli modlit přes noc a báli byste se, že se potom nedostanete domů, tak nemusíte. Nahoře v nedělkách bude zajištěno přespání (ve vlastním spacáku).
 • - Dopolední programy na školách (proběhnou v pondělí, úterý, středu a čtvrtek)- samotná příprava na školách je náročná, každý den je třeba nosit aparaturu, překládat studentům z angličtiny atd. Na všechny tyto a další aktivity sháníme ty z vás, kteří se mohou uvolnit na dopoledne z práce nebo školy.
 • - Exit párty (proběhnou v úterý, středu a čtvrtek), odpoledne her (sobota)- jsou třeba lidé na pomoc s jídlem, přípravu sálu, úklid, atd. a lidé, kteří se budou se studenty kamarádit :) . O srazech se dočteš tady.
 • - Koncert (pátek)- opět budeme potřebovat kluky na nošení aparatury, lidi na přípravu a úklid sálu a další pomocné práce. Začíná se připravovat ve 14.00 a končí ve 23.00. Samotný koncert se uskuteční mezi 19.00- 21.00.

Věřím tomu, že akce může mít velké ovoce! Je to opravdu skvělá příležitost oslovit mladé lidi, kteří se mnohdy utápí ve svých problémech a hledají řešení na špatných místech. Proto je skvělé, když my jim můžeme přinést východisko v Kristu Ježíši. A možná si říkáte, že je škoda, že se nekoná na vaší škole a že ji vaši kamarádi nemohou zažít. Ale nic nebrání tomu, pozvat je na nějakou Exit párty nebo koncert. Tak můžete přemýšlet i nad tím.

Jakékoliv zapojení je vřele vítané! Případní zájemci mi pište na email- ytteb@seznam.cz nebo mi řekněte, až mě uvidíte. Zvlášt bych vás chtěla povzbudit do zapojení do modliteb, protože pokud to budeme dělat z vlastních sil, tak to nikdy nedopadne tak, jaké by to mohlo být s Boží pomocí.

Více info o Exit tour: http://exittour.cz/

Těším se na spolupráci!

Betty

2 Comments to "Exit tour 2013"

 • Eliii Says:

  To bude něco! Ty jo, to je fakt skvělá příležitost pro spoustu mlaďochů! Víš, na kolika školách budou probíhat dopolední programy? Bůh tu chce měnit životy svojí láskou a my na tom můžeme dělat s Ním! Nádhera!!! Zapsala jsem se na modlitby v pátek 18. od 18hod, klidně se někdo přidejte :)

 • Bettty Says:

  Programy budou v tom našem týdnu na šesti školách (ale budou spojené, takže budeme mít program pro 3,2 a 1 školu), ve druhém týdnu budou mít školy 4 (každý den jedna).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.