Eva Evě

By: Johanka Date Posted: January 15, 2008

petus_katka.jpgAhoj, tento víkend se na žertvách děla spousta věcí. Jedly jsme při svíčkách horké šodó s piškoty, chválily jsme Boha, koukaly jsme na Tomáše Řeháka na DVD (moooc vtipné, stojí za shlédnutí, převyprávět nelze, používá spoustu velice vtipných a výstižných gest). Každá z nás má doma portrét svého manžela (to ne jako obrázek, ale zamyšlení nad tím, jaký by měl být, jaké by měly být jeho cíle, abychom šli stejným směrem atd.).

Opravdu nádherný byl večer, kdy jsme měly chvály a poslouchaly svědectví “maminek”, zkušenějších, zralejších a starších žen, které tam byly s námi a jely se zúčastněným osobně věnovat. Byly připravené se podělit o svoje zkušenosti v oblasti hledání sexuální čistoty… a to jak o svá vítězství, tak o své prohry.

Na závěr jsme měly prostor přemýšlet a modlit se za to, jestli je v našich životech něco, co nám v hledání čistoty brání. Boží království je jako vzácná perla obrovské hodnoty, jak se v Bibli píše v jednom podobenství. Je o člověku, který měl spoustu perel, ale když objevil tu nejdražší a nejvzácnější, prodal všechny ostatní, co měl, a koupil ji. Ta perla je velice vzácná. Každý z nás má nejspíš jiné “falešné perly”, kterých je potřeba se vzdát, abychom získali tu jedinou pravou. A my, které jsme tam o víkendu byly, víme tohle:

1) Existuje perla obrovské hodnoty.

2) Máme ji hledat.

3) Je nám přikázáno, abychom ji koupili.

4) Stojí nás to všechno.

5) Ta perla stojí za tu cenu.

Ty z nás, které se rozhodly se “falešných” perel ve svém životě vzdát, symbolicky napsaly na papírek, co tou jejich falešnou perlou je a vyhodily ho. Všechny papírky jsme spálily… to byla sláva! A na znamení toho, že jsme čisté, nosíme na krku opravdovou perlu… to abychom si každý den připomínaly, že i když ta opravdová perla není zadarmo a musely jsme se pro ni něčeho vzdát, stojí to za to.

Johanka

2 Comments to "Eva Evě"

 • Johanka Says:

  Fotky dodám jen co je budu mít. Jak jste jistě poznali, toto foto není přímo z Eva Evě, pač v kuchyni vládla Marta Božovská… a to opravdu perfektně. Díky, Marto!

 • Marta Says:

  A psaly jsme dopis Bohu, kreslily jsme plakáty,..
  měla jsem příležitost se zamyslet nad hodně věcma, uvědomit si, co ještě nemam ujasněný a ujasnit si to..
  Musim říct, že to bylo fakt dost dobrý.
  Je teprv úterý, a už se mi naskytla jedna taková situace… něco jako projít kolem tý falešný kterou jsem právě odhodila, podívat se, jak tam leží, a nechat ji tam.
  Ta pravá perla za to stojí!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.