Biblická soutěž o skvělé odměny

By: Ostrovid Date Posted: September 28, 2011

Na porostě právě probíhá skvělá biblická soutěž, kde ty nejlepší z vás čeká opravdu zajímavá a chutná odměna. O co tedy přesně jde?

Na každém porostě, který se koná v úterý, bude vyhlášen nějaký úkol týkající se Bible. Obvykle bude zadaný úsek z Písma (několik kapitol) na jehož základě budete muset (můžete) odpovědět na položené otázky. Jindy budete muset zase v Bibli něco najít, zjistit nebo se třeba i něco naučit.

A proč se takováto soutěž koná?

Cílem není zadávat ty nejobtížnější otázky z těch nejtěžší, ve kterých by si libovali akorát nějací “bibličtí hloubalové”, nebo sáhodlouhé texty, které nepřečtete ani za rok, ale, jak můžete záhy zjistit, spíše otázky jednoduššího charakteru týkajících se kratšího oddílu, které odpovídají na zajímavé a mnohdy důležité informace, které nás mohou oslovovat. Rádi bychom, kdyby tato soutěž byly dobrou motivací k tomu, abyste si více četli Boží Slovo a k tomu se zaměřili na udané otázky, které jednak mohou prohloubit vaše znalosti (a ty se opravdu hodí, zvlášť ty biblické) nebo vám dát podnět k zamyšlení. Navíc tu ještě čeká motivace v podobě sladké odměny pro nejlepší (ale věřím, že na každého, kdo se zůčastní něco vyzbyde). Tak vzhůru za odměnou (tou sladkou i nebeskou) :-) .

Zadání soutěž pro aktuální porost naleznete vždy tady (odpovědi přinášejte napsané na papíru vždy na další porost):

Aktuální otázky pro tento týdenPorost 27. března
Ale stále můžete také odpovídat na otázky z minula – Porost 20. března

Zde naleznete starší zadání i s odpověďmi:
Porost 31. ledna, Porost 14. února, Porost 7. března

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.